Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://e.ieu.edu.ua/handle/123456789/651
Назва: ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ В ГАЛУЗІ ІНЖЕНЕРІЇ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
Автори: Нестеренко, Олександр Васильович
Проскура, Світлана Леонідівна
Ключові слова: освітня програма
програмна інженерія
аналіз даних
якість освіти
освітні компоненти
Дата публікації: 2022
Видавництво: Міжрегіональна Академія управління персоналом
Бібліографічний опис: Нестеренко, О., Проскура, С. (2022). Порівняльний аналіз освітніх програм в галузі інженерії програмного забезпечення. Інформаційні технології та суспільство, 2 (4), 70–77.
Серія/номер: ;DOI https://doi.org/10.32689/maup.it.2022.2.10
Короткий огляд (реферат): Предметом статті є визначення інформаційно-методичного підходу до вдосконалення освітнього процесу в галузі програмної інженерії. Розгляд загальної проблеми показує, що не зважаючи на певний інтерес дослідників, на сьогоднішній день питання удосконалення освітніх процесів залишається важливим та до кінця не вирішеним, особливо що стосується підходів до оцінювання освітніх програм. Мета роботи – методологічна та інформаційна спрямованість на вирішенні актуальної проблеми підвищення якості освіти з програмної інженерії в новій реаль- ності. В статті вирішуються такі завдання: провести аналіз освітніх програм з дисципліни «Інженерія програм- ного забезпечення», що реалізуються в провідних технічних університетах країни, розглянути результатів аналізу з точки зору пошуку шляхів вдосконалення освітніх програм. Методологічною основою дослідження є положення міжнародних керівництв щодо зводу знань з комп’ютерних наук та інженерії програмного забезпечення, зокрема па- радигми Global Computing Education, якій відповідає останній реліз серії звітів Computing Curricula СС2020, а також методи порівняльного аналізу. Проведено порівняння тридцяти освітніх програм першого рівня освіти (бакалавр), прийнятих у передових технічних університетах України, зокрема щодо складу обов’язкових освітніх компонентів професійного циклу. У якості основних показників вибрано кількість кожної компоненти у вибірці освітніх програм та відповідність компонентів професійній практиці програмної інженерії. Для виявлення компонентів з високим рівнем конгруентності побудовано «магічний квадрант» за моделлю компанії Gartner. При проведенні аналізу кова- ріації змінних вибірки з’ясовано, що зв’язок між ознаками можна визначити як помірний. Цей ефект проілюстровано й наведеними діаграмами. Наукова новизна полягає у визначенні одного з підходів щодо експертного аналізу ста- тистичних даних з метою пошуку нового знання для вдосконалення освітніх програм. За результатами проведе- ного дослідження можна зробити висновок, що розроблений підхід дозволяє забезпечувати постійний моніторинг освітніх програм з метою оцінювання їх відносної відповідності сучасним тенденціям та згенерувати можливі рі- шення щодо удосконалення програм.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://e.ieu.edu.ua/handle/123456789/651
ISSN: 2786-5460 (print), 2786-5479 (online).
Розташовується у зібраннях:Кафедра інформаційних технологій

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
НЕСТЕРЕНКО_Порівняльний_2022.pdf926.32 kBAdobe PDFВідкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.